monika gawanowska szkolenia
monika gawanowska trener
Arrow
Arrow
Slider

Kim jesteś?


Kim jesteś?

Artykuł pt. “Kim jesteś?” w całości przeczytasz w książce Marka osobista bez tajemnic. Przewodnik dla skutecznych menedżerów kariery.

marka osobista książka


Ten artykuł możesz jednak w całości odsłuchać 🙂


Marka osobista jest nieodłącznie związana z tobą – jesteś nią ty. Wszystko to, co robisz, wszystkie twoje działania, wszystkie twoje decyzje zawodowe, ale i prywatne, to, w jaki sposób prezentujesz swoje zasoby i jak dbasz o swój wizerunek wpływa na twoją markę, na to, jak przedstawia się twój potencjał oraz jak postrzegają go inni. Jednak jest to jedna z płaszczyzn, wymiar, który swoje źródło ma w miejscu, którego być może nie odwiedzamy, którym być może się nie interesujemy, które być może nie ma dla nas obecnie dużego znaczenia.

Niezależnie od tego, czy podejmowanie różnorodnych działań w celu rozwijania swojej ścieżki zawodowej, nazywasz budowaniem marki osobistej, projektowaniem kariery czy po prostu splotem niezależnych od ciebie okoliczności zewnętrznych, to każdy krok, jaki postawisz na swojej drodze, buduje twoją przyszłość zawodową. W jakich barwach chcesz ją widzieć? Zakładam, że czarny nie jest twoim pierwszym wyborem. Jednak by zobaczyć bardziej optymistyczną wizję i doświadczyć prawdziwej mocy marki osobistej, potrzebujesz przejść długotrwały proces, który obejmuje wiele etapów, a u jego podstaw leży poznanie samego siebie.

„Co ma piernik do wiatraka?” – powiedzą jedni. Otóż ma. I to bardzo wiele.

U podstaw twojej marki osobistej znajduje się twoja osoba. Całokształt wartości, jakie wyznajesz, według których żyjesz, postępujesz i być może pracujesz. To, jakim jesteś człowiekiem wpływa na ciebie, na otoczenie, na to, jakie podejmujesz decyzje w kontekście osobistym i zawodowym. Twoje pasje, zainteresowania i talenty nierzadko wyznaczają kierunek twojego rozwoju, a w innym przypadku stają się dręczącym cię widmem niespełnienia. Twój charakter, cechy i styl (mówienia, poruszania się, uczenia się) odciskają pędzlem plamę na obrazie, jaki świadomie lub nie tworzysz w oczach innych.

Tak, malujesz obraz. W centrum jesteś ty, twoje ego – personifikacja marki.

(…)

Więcej przeczytasz w książce Marka osobista bez tajemnic. Przewodnik dla skutecznych menedżerów kariery.

 


Jeśli interesuje cię ta tematyka, zapisz się na NEWSLETTER i obserwuj mój FANPAGE na Facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *