monika gawanowska szkolenia
monika gawanowska trener
Arrow
Arrow
Slider

Kiedy nic się nie zmienia…


Kiedy nic się nie zmienia…

Całość artykułu pt. “Kiedy nic się nie zmienia…” przeczytasz w książce Marka osobista bez tajemnic. Przewodnik dla skutecznych menedżerów kariery.

marka osobista książka

Ten artykuł możesz jednak w całości odsłuchać 🙂


Napisała do mnie kobieta. Kilkanaście lat doświadczenia w korporacji. Nie widzi żadnej szansy na rozwój, na awans, na jakąkolwiek formę gratyfikacji poza bonami na święta i dofinansowaniem do wypoczynku. Nie widzi też sensu w budowaniu własnej marki osobistej, zarządzaniu swoją karierą, ponieważ – według niej – nie ma czym zarządzać.

Kilkanaście lat pracy sprawiło, że czuje wypalenie zawodowe, wie, że miejsce, w którym się znajduje, miejsce, w którym pracuje, nie daje jej satysfakcji i według niej nie ma sposobu na to, żeby tą satysfakcję odnaleźć. Bo ma pasje, z których nie zrobi swojej pracy i ma pracę, której nie uczyni pasją.

Kiedyś czułam się podobnie. Mogę sobie tylko wyobrażać, w jakiej sytuacji znajduje się ta osoba i jakie ma odczucia, refleksje dotyczące swojego życia. Kiedyś byłam taka jak ona. Spędziłam wiele lat w korporacji. Bez awansu. Minimalne podwyżki. Duży stres.

Wiedziałam, że muszę ciężko pracować na zaufanie, na to, aby ktoś mnie dostrzegł i postanowił zaproponować mi wyższe stanowisko. Pracowałam więc ciężko, sumiennie i realizowałam swoje cele. Słyszałam obietnice, które nigdy nie zostały spełnione.

Przez wiele lat nie dostałam propozycji wyższego stanowiska, mimo że miałam potencjał, miałam wyniki i pracodawca wiedział, że mam aspiracje do tego, żeby rozwijać się w ramach struktury danej firmy. Sentyment zresztą pozostaje do dziś.

Zrozumiałam sytuację, w której się znajduję, zaakceptowałam ją i zaczęłam szukać rozwiązań. Okazało się bowiem, że są inne niezależne ode mnie okoliczności i czynniki, które w biegu o tzw. stołek plasowały mnie na niższych pozycjach.

Poszukiwanie rozwiązań.

(…)

Dalszy ciąg artykułu przeczytasz w książce Marka osobista bez tajemnic. Przewodnik dla skutecznych menedżerów kariery.

Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, zapisz się na NEWSLETTER i obserwuj mój FANPAGE na Facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *