monika gawanowska szkolenia
monika gawanowska trener
Arrow
Arrow
Slider

Klucz do sukcesu! Jak go odnaleźć?

klucz do sukcesu

Klucz do sukcesu


Ten artykuł możesz również odsłuchać:


Czy zdarzyło ci się kiedyś robić coś bez przekonania? Czy pracując, miałeś wrażenie, że to nie dla ciebie, że zagubiłeś się w życiu? W jaki sposób znalazłeś się właśnie w tym miejscu, skoro chciałbyś być w zupełnie innym?

Ja nie zawsze robiłam, to w czym jestem najlepsza, to, co odpowiada moim wartościom, przekonaniom, kompetencjom i kwalifikacjom. W zasadzie na pewnym etapie mojego życia, poddałam się zupełnie losowi i nie zastanawiałam się, nie brałam nawet pod uwagę, że mogę samodzielnie zacząć kreować swoją karierę.

Zejście ze ścieżki, którą jak mi się wydawało, powinnam podążać (bo było to moją pasją), kosztowało mnie kilka lat błądzenia w poszukiwaniu drogi powrotnej. Było to o tyle trudne, że po wielu zdarzeniach w moim życiu, nie dopuszczałam do siebie myśli, że ścieżka, z której jakiś czas temu zeszłam była tą właściwą.

Nie chcę już więcej popełnić tego błędu. Ponadto chcę dać tobie możliwość weryfikacji, czym powinieneś się kierować w swoim życiu, jakie są twoje pasje, zainteresowania, chcę dać tobie możliwość sprawdzenia, w jakim kierunku idziesz i czy jest to kierunek, w którym powinieneś podążać.

Dlaczego? Żebyś zaczął działać.

Postaraj się szczerze odpowiedzieć na poniższe pytania. Swoje odpowiedzi przeanalizuj, spróbuj wyciągnąć wnioski. Nie musisz odpowiadać od razu na wszystkie pytania, wracaj do tej listy. W razie wątpliwości, możesz napisać wiadomość na adres kontakt@monikagawanowska.pl – postaram się pomóc jak najlepiej potrafię.

Nie jest łatwo odkryć klucz do sukcesu w swoim życiu i karierze zawodowej. Jest to ściśle powiązane z twoimi pasjami i wartościami, jakimi kierujesz się w życiu.

 1. Co chcesz po sobie pozostawić potomnym? Jak chcesz, żeby wyglądało twoje życie za 10,20 czy 50 lat?
 2. Co cię motywuje? Pieniądze, miłość itp.
 3. Jak wyglądałby twój dzień, gdybyś mógł robić wszystko, na co tylko masz ochotę?
 4. Co ma znaczenie w twoim życiu? Co jest sensem twojego życia?
 5. Czego żałujesz najbardziej? Gdybyś mógł wrócić do tamtej chwili, co byś zmienił?
 6. Wybierz jedno słowo, za pomocą którego chciałbyś, aby opisywali cię ludzie.
 7. Jeśli miałbyś oddać cały swój majątek, wszystko, co posiadasz na cele charytatywne, jakie konkretnie cele by to były?
 8. Co lubiłeś robić, kiedy miałeś 10 lat? Kiedy ostatni raz to robiłeś?
 9. Co lubisz najbardziej w swojej obecnej pracy?
 10. Co cię denerwuje? Jeśli odczuwasz gniew, to jest wielce prawdopodobne, że odczuwasz w stosunku do tej „rzeczy” pasję.
 11. Co dodaje tobie energii?
 12. Przenieś się w przyszłość. 10, 20 lat do przodu. Jaka jest jedna rzecz, której będziesz żałować do końca życia, jeśli jej nie wykonasz?
 13. Pomyśl o swoich talentach, pasjach i wartościach. W jaki sposób możesz je wykorzystać, aby służyć innym?
 14. Jaką cenę jesteś gotów zapłacić, by zrezygnować ze swoich marzeń? Jaką cenę jesteś gotów zapłacić, by osiągnąć cele i marzenia?
 15. Dlaczego chcesz odnaleźć swój cel/ przeznaczenie? Zapisz odpowiedź na kartce i przyczep w miejscu, w którym będziesz mógł często na nią zerkać.
 16. Kogo podziwiasz? Wymień swoich mentorów i autorytety.
 17. Co w swoim życiu wciąż odkładasz na później? Aż zarobisz więcej, aż więcej zaoszczędzisz, aż bardziej schudniesz itp. Dlaczego i na co czekasz?
 18. Kiedy ostatni raz postawiłeś się w niezręcznej sytuacji? Słabości pomagają dostrzec cel.
 19. Wyobraź sobie, że spotykasz siebie z przyszłości (siebie starszego o 10 lat). Czy ta osoba będzie cię podziwiać, będzie z ciebie dumna?
 20. Wymień 5 osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu. W jaki sposób każda z tych osób pomaga tobie (lub nie) w osiągnięciu twoich celów?
 21. Co kręci cię tak bardzo, że nie możesz spać w nocy? Co sprawia, że chce ci się wstać z łóżka rano?
 22. Wymień swoje kluczowe wartości. Wypisz wartości, którymi kieruje się firma, w której pracujesz. W jakim stopniu są spójne?
 23. Co chciałbyś ukryć przed innymi? Czego nie chciałbyś, żeby inni się o tobie dowiedzieli? Zmierz się ze swoimi słabościami.
 24. Za co otrzymujesz komplementy? Jakie umiejętności cenią w tobie inni?
 25. Jeśli otrzymałbyś możliwość przekazać wiadomość całemu światu, co byś powiedział?
 26. Kiedy ostatni raz skłamałeś? Dlaczego? Co by się stało, gdybyś powiedział prawdę?
 27. Jeśli do końca tego roku miałbyś pewność, że zakończysz jedną ważną rzecz czy też projekt, co by to było? Co by cię najbardziej uszczęśliwiło?
 28. Co według innych jest twoim najważniejszym zasobem? Co jest twoją największą słabością, słabą stroną?
 29. Czego według ciebie powinieneś się nauczyć podczas swojego życia? Czego powinieneś nauczyć innych?
 30. Co zrobisz z wiedzą na swój temat? Jak zaczniesz działać?

Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, zapisz się na NEWSLETTER i obserwuj mój FANPAGE na Facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *