monika gawanowska szkolenia
monika gawanowska trener
Arrow
Arrow
Slider

Jak się zmienić?


Jak się zmienić?

Całość artykułu “Jak się zmienić?” przeczytasz w książce Marka osobista bez tajemnic. Przewodnik dla skutecznych menedżerów kariery.

marka osobista książka

Ten tekst możesz jednak w całości odsłuchać 🙂


Usłyszałam kiedyś smutną historię. O dziewczynie, która wiodła życie spokojne i nad wyraz bez wyrazu, która wstawała codziennie o tej samej godzinie, wykonywała rutynowo te same czynności. Można powiedzieć, że życie jej nie oszczędzało, a ona nie wymagała wiele od życia. Dom, praca, dom. Kółko graniaste wielokanciaste. Miała swoją przeszłość – w pewnych momentach bolesną, w innych tragiczną. W przeszłości żyła upodlona własną bezradnością, teraźniejszość tuliła ją do snu spokojem i miłą powszedniością.

Na imię jej było Anna. Pani ciszy, spokoju i porządku. Pedantycznie wiodła swój żywot w czterech zaniedbanych ścianach, dziękując Bogu za czas doświadczeń, który był dla niej nauką i przyjmując czas obecny z wdzięcznością i niepokojem, że dobry Bóg wystawi jej wątłe ciało i duszę na kolejną próbę.

Anna nie miała nikogo. Dzieci nie miała, męża ani psa. Nie była matką kotów. Potrzeby miała, ale nie wiedziała jakie. Do łóżka z kimś poszła od wielkiego dzwonu, nie mówiąc nikomu. Telefon milczał – głuchy. Czasem wyjrzała przez wizjer – klatka schodowa uderzała w nią śmiertelną pustką. „Dziękuję”, „Do widzenia”, „Przepraszam” i „Proszę” – jej język cofał się, rażony lękiem objawienia wewnętrznej niedoskonałości.

Nikt nigdy nie zajrzał do jej wnętrza. Trafił się raz Grześ. Grześ i „Cześć!”. Grześ miał wielkie plany. Podobało mu się w nocy. Wyobrażał sobie wiele: sielankę, utopię, życie jak w Madrycie. Nie zdążył zajrzeć do środka, już uciekał zraniony. Anna nie czekała. Co ma być, to będzie. Nie, to nie. Nic na siłę. Taki mój los i przeznaczenie moje. Bóg tak chciał.
Żyła, żyła i przeżyła. Nikt nie rzucił garści ziemi na trumnę. Nikt nie zapłakał. Nikt nie przyniósł kwiatów, kiedy było już po niej i po jej pustym życiu. Raz zamarzyła kiedyś o domu, o normalnym życiu, by być jak inni. Marzenia poszły w piach. Wraz z nią. Z Anną.

Co zamierzasz zrobić dzisiaj, żeby twoje życie było lepsze jutro?

Zmiana nie (…)

Więcej przeczytasz w książce Marka osobista bez tajemnic. Przewodnik dla skutecznych menedżerów kariery.

marka osobista książka


Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, zapisz się na NEWSLETTER i obserwuj mój fanpage na FACEBOOKU.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *