monika gawanowska szkolenia
monika gawanowska trener
Arrow
Arrow
Slider

3 powody, dla których warto budować życie w oparciu o wartości


3 powody, dla których warto budować życie w oparciu o wartości

Artykuł przeczytasz w całości w książce Marka osobista bez tajemnic. Przewodnik dla skutecznych menedżerów kariery.

marka osobista książka

Ten artykuł możesz również odsłuchać:


Nie wiem, jak ty budujesz swoje życie, jakie czynniki determinują decyzje, które w nim podejmujesz. Natomiast z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dopiero określenie własnych wartości oraz właściwa ich hierarchizacja, pozwalają budować życie na silnych podstawach – pewne, stabilne, szczęśliwe. Jak to się dzieje i jakie podstawowe korzyści osiągniesz prezentuję poniżej:

1. Zyskujesz świadomość, że zmierzasz we właściwym kierunku.

Każda z nas w pewnym momencie swojego życia przynajmniej raz wyznaczyła sobie cele. Cele lub marzenia o mniej lub bardziej dookreślonym kształcie z mniej lub bardziej odległym czasem realizacji. Wspaniale! Cele są potrzebne! Jednak czy cele, które sobie wówczas wyznaczyłaś były zgodne z tym, jaka rzeczywiście jesteś i jakimi wartościami się w życiu kierujesz?

Jak budować życie w oparciu o wartości? Powiedzmy, że jesteś mamą dwójki dzieci, pracujesz zawodowo, a twoim celem jest samotna podróż dookoła świata. Wybrałam taki przykład, by to tobie dobrze zobrazować. W jaki sposób to, co robimy jest powiązane z tym, co chcemy robić? A także w jaki sposób to, co chcemy robić wypływa z tego, co obecnie robimy?

Gdy odkryjesz w swoim życiu wartości, którymi się w danym okresie czasowym kierujesz oraz gdy zaczniesz na fundamencie tychże wartości budować swoją przyszłość, zobaczysz że twoja życiowa układanka sama zaczyna się składać w harmonijną całość, w dodatku nie brakuje w niej ani jednego elementu.

W takim przypadku możesz dojść do wniosku, że samotna podróż dookoła świata, a co za tym idzie pozostawienie męża i dzieci na pewien nie do końca określony czas, może nie być do końca zgodne z tym, czego rzeczywiście chcesz. To oczywiście nie jedyna możliwość: równie dobrze możesz postanowić, że wyruszysz w podróż z rodziną lub zrealizujesz swoje marzenie wtedy, kiedy długi okres rozłąki z matką nie będzie miał już tak zasadniczego znaczenia dla procesu wychowawczego.

W żadnym z tych przypadków niczego nie tracisz.

W każdym z tych przypadków zyskujesz pewność, że zmierzasz we właściwym kierunku, jednocześnie realizując swoje marzenia oraz dbając o fundamentalne wartości, jakimi się w życiu kierujesz.


2. Zyskujesz umiejętność właściwego określenia priorytetów.

Nie jest tajemnicą, że główną wartością, wokół której

(…)

Więcej przeczytasz w książce Marka osobista bez tajemnic. Przewodnik dla skutecznych menedżerów kariery.

marka osobista książka

One thought on “3 powody, dla których warto budować życie w oparciu o wartości”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *